Autor Wątek: Niejadek  (Przeczytany 1634 razy)

Offline angelika.stepien.10

• mama świeżynka
  • *
Niejadek
« dnia: Sierpień 12, 2013, 03:38:22 »
Mam 3 letniego synka który nie chce dosłownie nic jeść. Jedyny obiad jaki zje to rosół.. ahhh codziennie gotuję ten rosołek bo nic innego nie chce spróbować.. A jeszcze jak miał 2 latka jadał wszystko. Czy jakaś mama poleca syropek typu apetizer?

Offline karina.jankowska9

• mama świeżynka
  • *
    • Chorągiewki papierowe
Odp: Niejadek
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2013, 10:32:46 »
To jest udręka taki niejadek.
Mój synek na śniadanie zje kanapkę, a na obiad już nic nie chce, nie wsponę już o kolacji.
Choc denerwuje mnie to, że jak zrobię mu śniadanko, to je aż do południa. Co chwilę tylko mówię ugryź chlebka! Ugryź chlebka! I tak przez pół dnia. W koncu zaczełam kupować zupki sklepowe, moje chyba nie sa dobre :(. biore hurtowo zapakowane w papierowe torby. Teraz chociaż taką zupkę zje na obiad.
Najlepsze papierowe torby.

Offline america

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2015, 10:35:08 »
też tak miałam, i odpuściłam któregoś dnia z namawianiem. sam przyszedł jak był głodny i zjadł większą porcję niż zwykle :)

Offline Anna Kubala

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:43:21 »
przekupić dziecko zabawkami

Offline Mamina

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:53:00 »
Słuchajcie, a co sądzicie o pizzy? Można spokojnie zaufać restauracjom na mieście w Katowicach? Szczerze mówiąc czytam sobie opinie, które są dostępne na stronie http://www.skubacz.pl/pizza/katowice i nie znalazłam żadnego wpisu, że "pizza zaszkodziła mojemu dziecku". Tam znajduję się zdecydowana większość pizzerii w danym mieście. Co sądzicie o pizzy dla takich dzieci? Robicie same, czy zamawiacie?

Offline cendra

• mama wtajemniczona
  • **
    • https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2017, 11:56:38 »
Ja musiałam sama zacząć piec np chleb aby moje małe brzdące zaczęły jeść. teraz zastanawiam się nad nowymi chlebami, no wiecie, chleb bananowy, marchwiowy itd. Nawet ostatnio zamówiłam mąkę z https://www.jedzpij.pl/maka_razowa_graham aby zobaczyć czy uda mi się upiec dobry chleb razowy. A żeby jadły obiad urządzałam go w formie zabawy. Było wiele śmiechu przy tym i zajmowało trochę czasu, ale w końcu zaczęły jeść

Offline Kasia Panek

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2017, 11:35:45 »
Ja musiałam sama zacząć piec np chleb aby moje małe brzdące zaczęły jeść. teraz zastanawiam się nad nowymi chlebami, no wiecie, chleb bananowy, marchwiowy itd. Nawet ostatnio zamówiłam mąkę aby zobaczyć czy uda mi się upiec dobry chleb razowy. A żeby jadły obiad urządzałam go w formie zabawy. Było wiele śmiechu przy tym i zajmowało trochę czasu, ale w końcu zaczęły jeść

Super pomysł takie chlebki smakowe :) Ja też próbuję swoich sił w wypieku chleba. A czy próbowałaś już tych mieszanek chlebowych? Z tego co wiem są rewelacyjne :)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Offline Szakirka

• mama zadomowiona
  • **
    • Buzz Marketing Mama Marketing
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:30:58 »
ten problem chyba dotyczy prawie każdej z nas. Ja ostatnio też szukałam na ten temat informacji w internecie i trafiłam na poradnik http://www.sanostol.pl/odzywianie/problem-z-brakiem-apetytu-u-dziecka-poznaj-7-sposobow-na-niejadka kilka pomysłów już wypróbowałam i jakieś efekty są. Ale do pełni sukcesu jeszcze trochę brakuje. Cóż, trzeba nauczyć się cierpliwości.

Offline KasiaWozniak

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2017, 06:25:33 »
Być może warto przygotować mu coś zupełnie innego, niż jadł dotychczas. Ważne, aby jedzenie go zaciekawiło. Ciekawym pomysłem są dania z owoców morza. W sieci można znaleźć dobre przepisy http://pokochajolejrzepakowy.eu/owoce-morza-polskiej-kuchni/ Kolorowe danie może zachęcić malucha w ogóle spróbować jedzenia.

Offline sikaa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2017, 04:57:37 »
Nasz niejadek nie chciał zjadać śniadań, odkąd zaczęłam przygotowywać rozmaite kanapki z ciekawymi minkami problem znikł ;)
Sikafloor balkon niskie ceny i szeroki wybór. Sprawdź.

Offline Querta

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2017, 05:11:55 »
Ja mojemu dziecku nie daję nic na siłę, jest to taki prosty organizm że sam wie kiedy chce jeść, ale oczywiście zawsze staram się urozmaicić mu jedzenie :)