Autor Wątek: czekolada :)  (Przeczytany 4220 razy)

Offline zuzunieczka

• mama świeżynka
  • *
Odp: czekolada :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2013, 10:08:41 »
Kto z nas jako dziecko nie lubił jeść słodyczy? :) osobiście nie znam takiej osoby, dlatego u nas słodycze od czasu do czasu są, bo nadal je lubimy pałaszować ;)
oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bo wiadomo, że nie ma co przesadzać - jakieś ciacho, wafelek, biszkopt, a czekolada głównie kupiona przez rozpieszczające naszą pociechę ciocie i dziadków ;D

Offline katarzyna.jorasz.3

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2013, 10:13:44 »
Mój synek zaczął jeść czekoladę, ale sporadycznie, gdy skończył 1,5 roku. Teraz ma 3 lata i lubi czekoladę, ale nie uwielbia. Czasem woli paprykę:) lub jakiś owoc.

Offline justyna20076

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2013, 11:06:44 »
Czekoladę podaję synkowi w ramach nagrody za jakieś wielkie osiągnięcie :) oczywiście kosteczkę ;)

Offline netka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:52:24 »
Podałam synowi czekoladę po raz pierwszy jak miał 18 miesięcy. Normalnością dla mnie jest jak dziecko zje kawałek czekolady czy wafelka w czekoladzie raz na jakiś czas. Byle nie za często i nie w nadmiarze. U nas na szczęście synek uwielbia owoce - jabłka, gruszki, banany, ananasa. I warzywka też wcina - ostatnio numer jeden jest zupa krem z groszku :)

Offline niezmienna

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2013, 06:33:51 »
Moja córeczka od czasu do czasu podgryzie coś czekoladowego i nic się nie dzieje;)

Offline iwzia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:18:42 »
Do 3 roku to bardzo długo, ja chyba nie będę na tyle twarda i dam synkowi wcześniej ;)

Offline szafir

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2017, 01:59:52 »
Pyszne są też słodkie przekąski z wykorzystaniem masła orzechowego. Oczywiście, o ile Wasze pociechy nie mają uczulenia na orzechy. W każdym razie muffiny czy ciasteczka z dodatkiem takiego składnika są obłędne. Produkt możecie kupić np. na: https://www.guiltfree.pl/pl/451-maslo-orzechowe-z-orzechow-ziemnych

Offline WioLka34

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2017, 06:50:21 »
Generalnie nawet w przypadku starszych dzieci raczej powinno się im podawać czekoladę w ograniczonych ilościach, szczególnie tą mocno słodką czy nadziewaną. Zdecydowanie jestem za tym, żeby przyzwyczajać dzieciaki do zdrowszych przekąsek, jak owoce czy orzechy. Swoim zawsze ulegam tylko jeśli chodzi o lody, bo te uważam, za jeden z lepszych deserów dla dzieci. Moje za nimi przepadają i w lato zawsze im chętnie kupuję gdy mają na nie ochotę. Tylko też polecam wybierać dobre, sprawdzone marki jak http://www.braciakoral.pl/. Wtedy mamy pewność, że dziecko je słodycze tylko wysokiej jakości.

Offline Abra

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2017, 10:54:48 »
Moja córka nie była zainteresowana czekolada do momentu, jak poszła do przedszkola jako czterolatka. Tam prawie wszystkie desery były na słodko, więc i w domu zaczęła domagać się czekolady. Nie ma sensu jej odmawiać, ale trzeba ją dawać z głową. Nie pięć razy dziennie. I koniecznie uczulić dziecko na mycie zębów.

Offline fiona45

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:42:10 »
Ja od czasu do czasu lubię podjadać czekoladę w postaci nutelelii. Tak naprawdę są to smaki mojego dzieciństwa. Sprawdzają się rewelacyjnie. Fajne sa tego typu przetwory zagraniczne ja wiele znajduje na: https://www.so-sweet.pl/pl/c/Nutella/61 . Smakują idealnie pod wieloma względami. Warto szukać takich smakołyków.

Offline ciacho

• mama świeżynka
  • *
    • Odchudzanie z green magma
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2017, 01:06:17 »
Nie ma co przeadzac z czekoladą, tworzymy niezdrowe nawyki zywieniowe
[Odchudzanie z zielonym jęczmieniem

Offline justysiasz

• mama świeżynka
  • *
  • Psycholog Warszawa
    • psycholog4u.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 31, 2017, 12:23:00 »
Wokół czekolady narosło trochę mitów, np. że pomaga w depresji, ale lepiej się nią nie zajadać, gdyż ma dużo kalorii i cukru :)

Offline zolunna1

• mama świeżynka
  • *
    • zabawki edukacyjne dla 3 latka
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:09:17 »
mój chrześniak też dostaje czekoladę, ma 3 lata i widze ze jak widzi jakies kinderki itp to tak mu się oczy świecą, jest już lekko uzależniony od słodyczy, teraz jak do odwiedzam, to mu daje banany i inne owoce.

Offline Alszamkon

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:15:08 »
U mnie ogólnie nie jada się czekolady, chyba że w lodach. :)