Autor Wątek: żłobek, niania, babcia?  (Przeczytany 9162 razy)

Offline Monia

• mama dobra rada
Odp: żłobek, niania, babcia?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:07:59 »
jasne, coś w tym jest, że jak rodzina zrazi się do jakiejś niani, to w okolicy już następna się nie pojawi, bo wieść się rozniesie :D
masz wykształcenie pedagogiczne, jeśli mogę spytać? czy tzw. zamiłowanie do dzieci? ;)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:36:14 »
Oj z tymi nianiami - i rodzicami !
Ja tez kiedyś dzieci pilnowalam i wiem ze 70 procent sukcesu to jak rodzice potrafią niani wysłuchać .... !
 Bo są takie dzieci ze rany boskie a rodzice twierdza ze ich pociechy bez skazy :)

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:28:24 »
Monia, od zawsze lubiłam dzieci i zawsze świetnie się z nimi dogadywałam, więc początki mojej pracy w charakterze niani to był wynik zamiłowania do maluchów. Kiedy jednak zdecydowałam - tak jak już wspomniałam - podjąć współpracę z agencją dla opiekunek, musiałam mieć ukończony kurs pedagogiczny. Nie chce mi się wypisywać wszystkiego, co musiałam mieć, żeby dostać tę pracę, zerknij tu: http://babyandcare.pl/nianie,2921  jeśli Cię to interesuje, te wszystkie zaświadczenia posiadam ;-) Jeśli chodzi o wykształcenie, to skończyłam polonistykę, ale nie nauczycielską, więc ten kurs pedagogiczny musiałam robić dodatkowo :P No ale na kilka lat się przydało :-)

Teraz już nie dorabiam w ten sposób, bo nawet nie mam na to czasu, ale wiedza i doświadczenie przydadzą mi się przy wychowywaniu własnych dzieci :D

Agata, masz rację - często niestety jest tak, że rodzice nic nie dadzą powiedzieć złego na swojego "aniołka", ale tak to już niestety jest...

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2013, 09:25:50 »
;)

Offline Justynaost

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 05, 2013, 09:10:53 »
jak na razie wychowuje dziecko sama od porodu ( oczywiście z tatą, ale pracuje) i mysle ze dziecko do przedszkola pośle dopiero od 3 roku zycia jak na razie nie chce złobka boje sie i nie chce by obce kobitki wychowywały moje dziecko a na rodzine nie mam co liczyc bo albo im sie nie chce albo pracują :(

Offline sylwiagkap

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 06, 2013, 02:35:02 »
Mogę wypowiedzieć się na temat żłobka, ponieważ synek chodzi od listopada:) jestem wręcz bardzo zadowolona tym żłobkiem publicznym w warszawie, opieka jest bardzo dobra, co do rozmowy na temat dziecka także dostaję konkretne odpowiedzi, jeśli coś naskrobie zawsze zostaje poinformowana:) Nawet kiedy synek nie chciał jeść także mówiono mi:) Wszystko zależy od opieki Pań które zajmują się dziećmi, a w grupie jest ich aż 20:) Ja także miałąm spostrzeżenia co do żłobków, ale przekonałam się że nie jest tam aż tak źle jak piszą inni:)

Offline sylwia.banka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 22, 2013, 08:35:40 »
Mam to szczęście ,że potrafiłam z pracy zrezygnować bo uważam , że mama jest THE BEST :) Ale okres przedszkolny moje dziecko na pewno spędzi właśnie tam. Niania przydaje się i to bardzo np na wieczorne wyjście rodziców do kina - bo nie zapominajmy o sobie :) 

Offline monnag1619

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 25, 2013, 07:14:42 »
Polecam dziewczyny stronę niania.pl jeżeli poszukujecie niani.

Offline monnag1619

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 25, 2013, 07:15:46 »
Pozwolę sobie dodać link do mojego profilu na niania.pl http://www.niania.pl/opiekunka/monika-n-83-7

Offline adik356

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:30:09 »
Warto pomyśleć o zapewnieniu opieki dziecku również popołudniami. Są placówki, które oferują na przykład zajęcia sportowe takie jak piłka nożna dla dzieci . Można tam dziecko wysłać, żeby "się wyszalało". Zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują takiej rozrywki. A rodzic w czasie zajęć może wyskoczyć na zakupy czy coś załatwić.

Offline weronika14

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:53:38 »
najlepszym rozwiązaniem jest opieka mamy ale nie każda babcia jest już na emeryturze, żeby mogłaa się zająć wnuczętami

Offline kamilova

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2017, 12:19:42 »
To chyba zaleźy od wieku dziecka. Ja jestem zwolenniczką, żeby do roku było z mamą, a najwcześniej po roku żłobek. Chociaż oczywiście czasem są różne sytuacje i trzeba posłać do żłobka wcześniej. Warto poszukać naprawdę dobrego. Na stronie Kochaj i Dbaj można obejrzeć ogłoszenia prywatnych żłobków.

Offline Margaretemexy

• mama świeżynka
  • *
    • odwiedź moją stronę
żłobek niania babcia
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 17, 2017, 12:15:44 »
U nas padło na żłobek. Nie było babci, która mogła by zająć się młodym.

Uważam to za dobrą decyzję. Dziecko zadowolone, ja też.
Wiadomo trochę to trwało ale zaadoptował się.
Teraz już przedszkolak i nic nie jest mu straszne

Offline Kirra88

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 09, 2017, 11:30:42 »
To jest ciężka decyzja. Wiadomo że babcia to babcia. Jeżeli wysyłamy dziecko do żłobka martwimy się, jak odnajdzie się w nowym otoczeniu i na jakie choroby może być narażony. Z drugiej strony, kontakt z rówieśnikami pomoże dziecku w kolejnych etapach edukacji, a z tego co wyczytałam w tym artykule http://www.tatento.pl/a/631/rodzice/wychowanie/male-dziecko/wczesna-edukacja-gwarancja-sukcesu-w-przyszlosci wczesna edukacja jest ważna w rozwoju naszej pociechy. Jeśli już w żłobku, nasze dziecko będzie miało kontakt z dziećmi oraz opiekunami, późniejszy stres przedszkolny nie będzie przeszkodą w poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności.

Offline cendra

• mama wtajemniczona
  • **
    • https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:15:29 »
Ja korzystam z usług niani z bardzo prostego powodu, moja córeczka jest za mała na żłobek. Zaś obie babcie pracują i do tego mieszkają po za miastem w którym mieszkam. Moja niania jest po psychologii, ale ma też skończoną pedagogię wczesnoszkolną. Bardzo troszczy się o rozwój mojej córeczki. Specjalnie za jej namową zakupiliśmy http://www.edulex.com.pl/pl/p/Tablica-korkowa-kolorowa-w-drewnianej-ramie/1589 gdzie przyklejane są nowo poznane literki przez moją córeczkę. Później wyślę ją na pewno do przedszkola co pozwoli jej znaleźć koleżanki i kolegów oraz nauczy pracy w grupie. Wtedy niania będzie potrzebna tylko z doskoku.