Autor Wątek: Montaż systemu monitoringu  (Przeczytany 610 razy)

Offline aloxicobe

  • mama świeżynka
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • http://montazkamer.cba.pl/instalacje-systemow-alarmowych.html
Montaż systemu monitoringu
« dnia: Październik 25, 2016, 02:21:17 »
Kamery cctv w mnogości sytuacji nie mogą działać bez odpowiednio wykonanego instalacji kablowej. W jaki sposób wypada układać przewody elektryczne, żeby kamery mogły pracować niezawodnie i były odporne na działania sabotażu? W działaniu niezawodnej kamery, istotne jest właściwe zrealizowanie pełnego okablowania. Jak będzie mogło być poprowadzone? Należy pamiętać, aby przewody nie były umieszczane bezpośrednio na nawierzchni ściany. Chyba iż zastosujemy specjalne korytka, w których będą ukryte. Ochraniają one przewody przed celowym uszkodzeniem. tego rodzaju poczynania określa się sabotażem i wykonywane jest po to, by sparaliżować pracę kamer.

posunięciem, które umożliwia uniknąć używania przewodów, będzie założenie kamer przemysłowych radiowych. W ich przypadku nie ma potrzeby stosowania sieci balowych. Obraz z kamer jest przesyłany drogą radiową wprost do rejestratora, a w tamtym miejscu zostaje zapisany w pamięci rejestratora. Czy ów zabieg transmitowania sygnału jest bardziej bezpieczny od innych? Nie zawsze. W trakcie użycia nowoczesnej technologii podsłuchowej, możliwe jest przechwycenie sygnału z kamer lub jego całkowicie zagłuszenie.

W jaki sposób się chronić przed tego typu sytuacjami? Bezpiecznym wyjściem staje się umieszczenie instalacji wprost pod tynkiem. Ten sposób sieci nie generuje chęci jej zniszczenia oraz sprawia, że działa ona sprawniej, albowiem nie będzie narażona na czynniki atmosferyczne. prowadząc instalacje od kamer poniżej tynku, wypada je sytuować w plastykowych peszlach.

Montaż systemu monitoringu